"Лудогорец" дръпна с 9 точки пред ЦСКА

"Лудогорец" дръпна с 9 точки пред ЦСКА | StandartNews.com

"Лудогорец" вече убедително води в класирането след като тази вечер победи "Литекс" с 3:1. Двубоят бе от 4-ия кръг на плейофите в "А" група.

Йонсен вкара първия гол с глава в 19-ата минута. "Лудогорец" имаше възможност да изравни резултата още в 30-ата минута. Тогава удар на Жуниор Кишада срещна напречната греда, а след това Светослав Дяков имаше празна врата пред себе си, но изстреля топката в аут.

Кишада бе точен в 38-ата минута на мача, когато Марселиньо изведе срещу вратата на "Литекс". Малко по-късно Вирджил Мисиждан се опита да увеличи попаденията, но не уцели противниковата врата.

В 56-ата минута разградчани останаха с играч по-малко след като Кишада получи втори жълт, съответно червен и напусна принудително терена. Той бе изгонен от рефера Ивайло Стоянов тъй като влезе с бутоните напред, въпреки че не докосна никой.

Румънецът Козмин Моци изведе "Лудогорец" напред четвърт час преди края на редовното време - след центриране на Даниел Абало.

"Литекс" също остана с 10 човека на терена - в 82-ата минута. Тогава Руменов задържа с ръка Кайсара и  получи втори жълт картон.

Момчетата на Георги Дерменджиев се поздравиха за още един гол минути преди края на добавеното време. Неговият автор бе Даниел Абало, който вкара топката след  контраатака на Марселиньо и Анисе.

"Лудогорец" вече с 9 точки по-напред.  ЦСКА са втори с мач по-малко. От своя страна "Литекс" има 44 точки и е трети.