Дунав изпусна Берое под Аязмото

Дунав изпусна Берое под Аязмото | StandartNews.com

Мачът между досегашният лидер в Първа професионална лига и домакините завърши без голове – 0:0

Досегашният лидер в Първа професионална лига Дунав изигра поредния си силен мач, този път на стадиона под Аязмото срещу домакините от Берое. След нулево равенство обаче русенци спечелиха само една точка. Ключовият момент бе в 75-та минута, когато възпитаникът на старозагорската школа и бивш бероц – Антон Огнянов, бе спънат в пеналта от капитана на старозагорци Иво Иванов. Съдията Георги Кабаков без колебание посочи бялата точка пред вратата на домакините. Диян Димов изпълни лошо и вратарят на Берое Благой Макенджиев спаси дузпата. Отбитата топка обаче попадна у Илиян Ненов, но стражът на домакините отчая и него с решителна намеса.

„Изпуснахме трите точки. Особено през второто полувреме тотално надиграхме отбора на Берое, пропуснахме дузпа, имахме и две стопроцентови положения", не скри разочарованието си наставникът на гостите Веселин Великов. Той не упрекна пропусналият 11-метровия удар Димов. „Няма за какво да му се сърдим, всеки пропуска", каза с разбиране Великов.
Селекционерът на Берое Александър Димитров пък отказа да приеме, че неговият тим е бил надигран. „Можехме да загубим мача, но можехме и да го спечелим. Стана много мъжки мач, и двата отбора търсехме победата, макар и по различен начин, ние по-търпеливо, „Дунав с по-директен футбол", заяви той. Според него Берое е наследил здрави основи от бившия наставник Петър Хубчев и сега новият треньорски щаб надграждал особено в офанзивен план. Димитров се оправда с многото проблеми, които имали играчите в атака – контузии, късно включване в подготовката и др. Александър Димитров изрази надежда, че младият талант Борислав Цонев все пак ще бъде играч на „Берое". „Надявам се да стигнем до договорка с „Левски". Те си имат своето право, ние също, важното е да не спираме развитието на талантливия играч. Ммисля, че в крайна сметка ще стигнем до успешен край", добави старшия на старозагорци.