Волейболистките ни с първа победа в олимпийската квалификация

Нашите момичета победиха Азербайджан с 3:1 гейма

Волейболистките ни с първа победа в олимпийската квалификация | StandartNews.com

Волейболистките на България спечелиха първа победа на оломпийския квалификационен турнир в Апелдоорн /Холандия/.

Те се наложиха над Азербайджан с 3:1 гейма.

Момичетата на Иван Петков водеха през целия първи гейм и въпреки, че в края съперничките ни се опитаха да направят обрат,победихме в частта с 25-23.

Началото на втората част беше равнстойна и с в постоянна смяна на водачеството. След 16-а точка нашите момичета бяха по-концентрирани и с мощна игра се възползваха от греките на съперничките.

В крайна сметка взехме и втория гейм, този  път с 25:19.

Българките не можаха да се възползват от шанса за чиста победа, след като Азербайджан спечели третия гейм с 25:21 и намали резултата на 1:2.

Така нашият състав е с 3 точки, колкото има и Полша. Лидер в групата са домакините от Нидерландия с 6 точки.

Все пак нашите момичета надделяха в четвъртата част с 25:22 и спечелиха срещата с 3:1.