Унижение за шампиона! Пирин вкара 5 на Лудогорец в Разград

Лидерът отстъпи с 3:5 на орлетата

Унижение за шампиона! Пирин вкара 5 на Лудогорец в Разград | StandartNews.com

Шампионът на България Лудогорец допусна унизителна загуба у дома от предпоследния Пирин с 3:5.

Орлетата от Благоевград поведоха сензационно с 4:0 до 70-тата минута след попадения на Христофор Хубчев в 15-тата мин., автогол на Оливие Вердон, който  в 38-та мин. и два гола на Мохамед Брахими в 46-тата и 70-тата мин. Шампионите опитаха да се върнат в мача и стигнаха до три гола. в 77-та мин. Оливие Вердон се реваншира за автогола с попадение във вратата на Пирин, а след него точни за домакините бяха Кирил Десподов в 88-та мин. и Каули в 90-тата. Минута по-късно обаче Бенгюзов сложи точка на спора като вкара пети гол за Пирин за крайното 3:5.

В класирането Лудогорец продължава да бъде лидер с аванс от 6 точки пред втория ЦСКА София, докато Пирин остава предпоследен.