ЦСКА би Берое с два ирландски шедьовъра

Греъм Кери се превърна в герой за "червените"

ЦСКА би Берое с два ирландски шедьовъра | StandartNews.com

ЦСКА победи Берое с 2:0 на "Българска армия" и вече е трети в класирането с 46 т, колкото има и втория Локомотив (Пд). Лидер е Лудогорец с 52 и два мача по-малко, а Левски е четвърти с 45, но мач по-малко.

ЦСКА опитаха да реализират гол след само 40 секунди игра, когато Кери шутира опасно от 25 метра, но покрай вратата. Заралии отговориха с удар на Крум Стоянов във втората минута, който не затрудни Бусато.

След първия половин час червените се активизираха и създадоха две положения. Първо, в 31-ата минута, пред Кери се откри добра възможност за удар, но след рикошет в крак на противников бранител топката прехвърли и Перниш и вратата. Секунди по-късно отличен фалцов шут на Малинов след подаване на Белтраме излезе покрай лявата греда.

В 37-ата минута Крум Стоянов прониза вратата на домакините след скоростна атака отляво, но попадението правилно бе отменено заради засада.

ЦСКА имаше категорично превъзходство през втората част, като два великолепни гола реализира ирландецът Греъм Кери. Първият дойде след перфектно изпълнен пряк свободен удар в 58-та минута, който не остави шансове на вратаря Периш.

В 71-та минута Кери пое с гърди топката и от въздуха разстреля неспасяемо за втори път Периш.

Берое стигна до второто попадение в този мач, което обаче отново беше правилно отменено. Този път заради фаул в атака на Крум Стоянов..

В ранните срещи от кръга Етър направи вкъщи 1:1 с Арда, а със същия резултат завърши и мача Локо (Пд) - Витоша. Вчера Черно море надигра вкъщи Царско село с 1:0.