Този път ЦСКА не би Берое на "Армията"

Червените завършиха 1:1 със заралии и не скъсиха дистанцията от Лудогорец

Този път ЦСКА не би Берое на "Армията" | StandartNews.com

Противно на очакванията за традиционно лесна победа срещу Берое, ЦСКА стигна само до рявенство 1:1 с Берое на "Армията" и не се възползва от хикса на Лудогорец малко преди това.

Берое започна по-активно срещата, но първото голово положение бе за червените. Още в третата минута Соу бе изведен очи в очи срещу Василев, но не успя да прехвърли стража на заралии.

В 18-ата минута Антов върна към Бусато, който се обърка и улови топката с ръце, а съдията отсъди непряк свободен удар в наказателното поле на домакините. Берое обаче не се възползва от ситуацията=

Само 60 секунди по-късно Василев спаси топовен шут на Занев от 25 метра.

В 35-ата минута Макоута преодоля трима футболисти в червено и опита да стреля останал сам срещу вратаря, но Занев се хвърли самоотвержено на шпагат, предотвратявайки сериозната опасност.

В 41-ата минута Мезаг свали с глава към Соу в опит да изчисти с глава, но таранът на червените не се възползва от грешката на защитника и стреля доста неточно.

В 48-та минута резултатът бе открит;. Фуртадо центрира и съотборникът му Макута засече подаването с глава в мрежата на Бусато!

ЦСКА се хвърли да изравнява и успя. Шест минути по - късно Антов засече с глава от корнер за 1:1.

Малко по-късно Василев отново бе последна преграда пред атаката на домакините.

Стамен Белчев замени новите Синклер и Пеняранда с Кери и Ахмедов в търсене на победата.

До края обаче не се случи нищо интересно,ако изключим пореден пропуск на Али Соу.

Берое си тръгна с точка от "Армията", както и запазвайки точката си преднина пред ЦСКА на третото място в класирането.