Шоу в Мадрид, Реал удари Ливърпул

Белия балет взе аванс от два гола за реванша

Шоу в Мадрид, Реал удари Ливърпул | StandartNews.com

В мач номер едно в Европа тази вечер Реал М взе заслужена победа над английския гранд Ливърпул с 3:1. Така испанците взеха добра преднина от два гола преди реванша на "Анфийлд".

Ливърпул изигра слабо първо полувреме, притиснат от ентусиазираните си домакини.

Чрез Винисиус и Асенсио Реал поведе с 2:0 на почивката. Защитата на англичаните бе слабото място, което бе натиснатко от домакините.

Логично дойдоха грешките, а в тези минути отново се усети липсата на контузения цял сезон Ван Дайк.

Ливърпул започна коренно различно второто полувреме и в 51-та минута Салах вкара важен гол на чужд терен - 2:1.

В 56-та минута обаче отново Винисиус изведе Реал с два гола напред, след удар и лоша реакция на Алисон Бекер.

В заключителните минути на мача домакините се прибраха да пазят преднината си, но Ливърпул не можа да стигне до втори гол.

Чака се интересен мач на реванша, но на "Анфийлд" няма да има публика и Ливърпул ще бъде лишен от своето легендарно прледимство в европейските турнири. Дали това ще бъде решаващо, ще видим.

В другия четвъртфинален мач Манчестър Сити победи Борусия Д с 2:1. Де Бройне откри за Сити, Марко Ройс изравни през втората част. Гол в добавеното време на Фил Фодън донесе трудната победа на Сити и очертава драматичен реванш.