Реал си върна самочувствието срещу "фенерите" (ВИДЕО)

"Кралете" биха 5:3 в голово шоу на "Ауди Къп"

Реал си върна самочувствието срещу "фенерите" (ВИДЕО) | StandartNews.com

Реал Мадрид спечели първата си победа в предсезонната подготовка, след като срази с 5:3 Фенербахче в атрактивен сблъсък за третото място на приятелския турнир Audi Cup. Срещата се игра на “Алианц Арена” в Мюнхен, като вчера “белия балет” отстъпи на Тотнъм с 0:1, а турският гранд бе унищожен от домакина Байерн (Мюнхен) с 1:6. Карим Бензема реализира хеттрик, а бившият играч на Левски Гари Родригес реализира първия гол в мача в 6-ата минута. В 12-ата Бензема изравни, а в 27-ата вкара втори гол. Набил Дирар изравни в 34-ата. В 53-ата Бензема беше точен още веднъж - за 3:2. В 59-ата "фенерите" пак имаха повод за радост, след като Озан Туфан изненада резервата Андрий Лунин с далечен изстрел за 3:3. Oще в следващата си атака обаче "лос меренгес" си възстановиха аванса, благодарение на попадение на Начо Фернандес. В 79-ата минута и Мариано Диас постави името си сред голмайсторите - 5:3.
Това бе второ участие за Мадрид на турнира Audi Cup след второто място през 2015 година, докато Фенербахче бяха дебютанти. За Реал Мадрид победата е едва първа досега в контролите - 1:3 от Байерн, 3:7 от Атлетико (Мадрид) и 2:2 с Арсенал (5:4 при дузпите).