Пропуски и скандален съдия удариха теслата на ЦСКА

Червените загубиха от Зоря Луганск с 0:1

Пропуски и скандален съдия удариха теслата на ЦСКА | StandartNews.com

Незаслужено, но факт. ЦСКА загуби с 0:1 от Зоря Луганск в мач от третия кръг на групата на Лигата на конференциите.

Така червените остават само с точка на последнто място във временното класиране.

Българският тим започна силно срещата и в шестата минута можеше да открие резултата. Кайседо изведе Вилдсхут сам срещу Мацапура, но леко под ъгъл.

Нидерландецът стреля, но стражът на гостите изби в корнер. След неговото изпълнение Йомов отправи силен удар от границата на големия пеналт, но над напречната греда.

След половин час игра ЦСКА  контраатакува опасно. Йомов центрира отдясно по земя за Кайседо, но сантиметри не достигнаха на нападателя да засече в празната врата.

Като цяло, сериозни пропуски на "червените" през първата част. Имаше такъв и на Лам в 39-та минута.

И каксто често става в такива моменти, неприятното се случи.

Зоря започна по-добре второто полувреме, иднесе са напред в полето на ЦСКА и в 64-та минута откри резултата.

Играта на ЦСКА се накъса, нямаше нищо общо с тази преди почивката. Все пак, в последните минути червените натиснаха, а в рамките на минута имаха и три пъти претенции за дузпа!

Създаде се и напрежение по трибуните, поне в една от ситуациите ЦСКА бе със сигурност ощетен.

Скандално съдийство имаше и преди три години именно на мачове на ЦСКА със Зоря - във всичките случаи срещу червените.

За капак на всичко и Вион получи червен картон, също дискусионен.

В крайна сметка нищо повече не се случи и ЦСКА загуби срещата.