Сензация! Суперзвездата закопа Франция!

Килиян Мбапе провали "петлите" при дузпите

Сензация! Суперзвездата закопа Франция! | StandartNews.com

Продължават да падат големи глави на европейското първенство.Извън играта е и световният шампион! Франция сензационно отпадна от Швейцария след изпълнения на дузпи. Големият грешник е не кой да е, а Килиян МБапе.

Втори луд мач тази вечер на Евро 2021. В нова изключителна драма Франция и Швейцария стигнаха до 3:3 и мачът влезе в продължения.

Упоритите писания, че цялото напрежение е при Франция, си каза думата. Световните шампиони започнаха мача сковани, а съперниците им се възползваха от това.

Снимка 536894

В 15-та минута Сеферович надскочи Лангле и с глава вкара за 0:1.

Този гол препариха "петлите" и до края на полувремето те нямаха смислен отговор.

След почивката обаче не бе така. Световниат шампион показа защо е такъв

Първо дойде ключовият момент, когато Лорис спаси дузпа.

За две минути след това, каращият страхотен сезон Каприм Бензема обърна нещата с два гола - 2:1!

Снимка 536906

Вратарят опита да избие при второто пападение, но Бензема с глава заби топката във вратата.

Дойде моментът на Погба - многох красив гол и 3:1.

Очаквал ли е после някой какво ще стане? Мнозина приеха, че Франция ще затвори мача, но не!

Два гола на Швейцария - Сеферович и Гавранович матираха световния шампион - 3:3 и продължения!

Там също имаше драматични моменти, но до голове не се стигна. Имаше и много умора и контузии. За пръв път на Евро 2021 се стигна до изпълнение на дузпи!

Там първият и единствен грешник бе Килиян Мбапе! Той пропусна, Зомер и Швейцария ликуваха!

Мбапе изпусна дузпа, но Франция с лекота мина през Казахстан - Футбол свят  - Други - Gong.bg

"Кръстоносците" са на 1/4 финал, където ще мечтаят и срещу Испания.