Нов фаворит - Белгия съсипа Русия

Още едно зрелищно 3:0 и тази вечер

Нов фаворит - Белгия съсипа Русия | StandartNews.com

Втори фаворит за титлата на Евро 2021 до втората вечер. Не скрит, а явен. Белгия удари Русия с 3:0 в мач от група "В" и започна победно шампионата.

Головете за "червените дяволи" на "Санкт Петербург Арена" вкараха Ромелу Лукаку на два пъти (10 и 88) и Тома Мюние (34).

Като цяло белгийците изиграха страхотно първо полувреме, в което създадоха половин дузина чисти голови положения, вкараха на два пъти и си решиха срещата.

Опитите на Русия да обърне нещо в мача през второто полувреме не дадоха резултат. Очаквано, предвид качеството на състава, тимът на Белгия може да мечтае за нещо голямо на шампионата

Психологическият удар на Финландия

Един от пълните аутсайдери на първенството Финландия сътвори изненадата на втория ден с победата  с 1:0 над Дания.

Тук обаче ситуацията се оказа особена след огромния шок, който трябваше да изживеят датчаните след инцидента с Кристиян Ериксен..

Така или иначе, с гола на  Йоел Похянпало финландците могат да мислят дори и за класиране напред.

По-късно Пиер-Емил Хьойберг изпусна дузпа, която беше спасена от вратаря Лукас Храдецки. Именно той беше и най-добрият футболист на терена.

В следващия кръг Дания приема фаворита в групата Белгия на 17 юни, а ден по-рано Финландия гостува на Русия в Санкт Петербург.