Лудогорец и ЦСКА-София търсят задължителни победи

НА ЖИВО: Битката за титлата в България | StandartNews.com

Лудогорец - Черно море 4:1

Бакалов 10', Шверчок 33, 58, 71; Жоржиньо 23'

ЦСКА - Ботев Пд 1:0

Жоржиньо 90

Тази вечер ще се реши кой ще е шампионът на България. Хегемонът в последните години Лудогорец води с 1 точка на ЦСКА. „Орлите“ играят у дома срещу Черно море, а „червените“ приемат Ботев Пловдив на „Армията“, като ще се надяват на грешка на съперника.

...

Край на мачовете! Лудогорец е шампион след 4:1 над Черно море, а ЦСКА остана на второ място след 1:0 над Ботев

Гол за ЦСКА - Жоржиньо вкарва след корнер в 90-ата минута - 1:0!

Два уникални шанс за ЦСКА. Пинто стреля от воле в напречната греда и от рикошета Кайзер спаси удара на Тиаго. Няколко секунди след това отново Пинто нацели страничния стълб.

Празненствата в Разград вече започнаха, а "червените" и Ботев още ритат при 0:0.

И нов гол за "орлите". И отново герой е Якуб Шверчок, който нанизва хеттрик след пас на Доминик Янков.

Лудогорец вече води с 3:1 и докосва титлата. Вторият си гол в мача вкара Шверчок в 58-ата минута.

Начало на вторите полувремена в Разград и София!

Така след 45 минути Лудогорец води с 2:1 на Черно море, а ЦСКА и Ботев са 0:0. Към този момент титлата отива в Разград!

Грешка в защитата на Черно море и 2:1 за Лудогорец. Този път Шверчок бе точен след безобразно отиграване на Андраде и резултът на "Лудогорец Арена" е 2:1 за "орлите".

По същото време на "Армията" Чорбаджийски стреля с глава, но вратарят на Ботев - Даниел Кайзер хвана умело топката - все още на "Армията" е 0:0.

Страхотен шанс за Лудогорец! Лукоки центрира към Бакалов, който комбинира с Якуб Шверчок, който обаче не можа да нанесе хубав удар!

В 25-ата минута ЦСКА-София като по чудо не откри резултата. Центриране отдясно по земя намери непокрития Тиаго, който от три метра не уцели празната врата.

Шок в Разград! В 23-ата минута Родриго бе изведен отдясно и центрира остро към Жоржиньо, който изравни резултата - 1:1 на "Лудогорец Арена"!

На "Армията" след 16 минути "червените" още не могат да вкарат на Ботев. Нещо повече "канарите" имаха златен шанс да открият, но с пропуск се отличи Кардосо.

Гол за Лудогорец! Димо Бакалов откри резултата в Разград за Лудогорец в 10-ата минута. "Орлите" докосват осмата поредна титла. Голът дойде след странно отиграване на Светльо Дяков, който изписа топката в наказателното поле, вратарят дебютант за Черно море Дичевски не се намеси добре и след рикошет в гърба на Бакалов кълбото се оплете в мрежата на "моряците".