Ман Сити и Аталанта продължават напред в ШЛ

ВАР скандализира в Украйна

Ман Сити и Аталанта продължават напред в ШЛ | StandartNews.com

Габриел Жезус блесна с хеттрик за успеха на Манчестър Сити като гост с 4:1 над Динамо Загреб в Група С от Шампионската лига, а по същото ВАР класира италианския Аталанта (3:0) за осминафиналите за сметка на Шахтьор Донецк с бившия играч на ЦСКА Жуниор Мораеш.

В Хърватия Габриел Жезус заби хеттрик, а едно попадение добави Фил Фоудън. За домакините резултата през първата част откри Олмо.

В Украйна бе доста по-горещо. В 66-ата минута дойде най-спорното положение в мача. Аталанта вкара гол чрез Тимоти Кастан. Преди това обаче Гомес, който му подаде топката изглеждаше в засада. От повечето повторения изглеждаше, че той и защитникът на Шахтьор бяха на една линия, но след над 2 минути чудене и маене, хората от ВАР отсъдиха гол за Аталнта. След това италианците взеха контрол с вкараха още два гола. Додо пък бе изгонен.