Лудогорец опита всичко, но отпадна от Малмьо

Орлите спечелиха реванша с 2:1

Лудогорец опита всичко, но отпадна от Малмьо | StandartNews.com

Българският шампион Лудогорец опита всичко, но отпадна от Малмьо в плейофа за влизане в групите на Шампионска лига. в Разград зелените спечелиха с 2:1, но с общ резултат 2:3 от двете срещи бяха елиминирани.

Антон Недялков откри резултата в 10-ата минута, а в 42-ата Бирманчевич изравни.

Втората част започна с натиск на Лудогорец. В 54-ата минута орлите можеха отново да поведат, но Сотириу стреля в аут след центриране от корнер и удар с глава.

По-добрата игра на българския шампион в тази част от двубоя даде резултат в 60-ата минута.

Тогава Чолак игра с ръка след центриране от корнер, първоначално френският съдия подмина ситуацията, но след преглед с ВАР отсъди дузпа.
Сотириу се нагърби с изпълнението й и я вкара за 2:1.

В 77-та минута - шанс за зелените. Чибота центрира от фаул, Десподов бе на метри от голлинията, но не успя да засече и осигури поне продължение в мача.

В крайна сметка шведите влизат в групите на Шампионска лига, след като спечелиха първата среща с 2:0.

Така Лудогорец ще трябва да се задоволи с място в груповата фаза на втората по сила надпревара - Лига Европа.