Ливърпул узакони сблъсъка с Барселона (ВИДЕО)

"Червените" с лекция срещу Порто

Ливърпул узакони сблъсъка с Барселона (ВИДЕО) | StandartNews.com

Отборът на Ливърпул узакони своето класиране в полуфиналите на Шампионската лига, където на дневен ред е сблъсък срещу Барселона. В четвъртфиналния реванш срещу Порто мърсисайдците на Юрген Клоп доказаха, че разликата в класите между тях и португалския първенец е също толкова огромна, както и преди година.  „Червените” устояха на първоначалния натиск от съперника и заслужено спечелиха с 4:1 ответната среща, с което общият резултат стигна до 6:1 (преди година той беше 5:0 в осминафиналите).

Садио Мане, Роберто Фирмино, Мохамед Салах и Върджил ван Дайк бяха точни за Ливърпул, докато Едер Милитао вкара гола на утешението за „драконите”. Вечерта беше забележителна за Мане, защото това беше неговият 14-и гол за клуба в Шампионската лига, като единствено легендата Стивън Джерард (21) има повече от него. По този показател сенегалецът се изравни с друга икона в лицето на Иън Ръш. Същото стори и Салах през втората част, тъй като неговият гол беше 14-ият му в ШЛ с екипа на "червените".