"Ливърпул" разгроми "Арсенал"

Мъките за "артилеристите" на "Анфийлд" продължават

"Ливърпул" разгроми "Арсенал" | StandartNews.com

"Ливърпул" се върна на победния път в английската Висша лига! Направи го по категоричен начин, разгромявайки с 4:0 гостуващия "Арсенал" в мач от 12-ия кръг.

Така мърсисайдци се реваншираха на привържениците си за загубата с 2:3 от "Уест Хем" преди паузата заради двубоите между националните отбори.

Тази вечер тимът на Юрген Клоп стигна с лекота до успеха. Резултата откри Садио Мане малко преди почивката, а през второто полувреме се разписаха още Диого Жота (52'), Мохамед Салах (74') и влезлият като смяна Такуми Минамино (77').

"Арсенал" беше равностоен само през първата част и продължава мъките си на "Анфийлд". "Артилеристите" имат едва две победи в последните си 12 гостувания на "Ливърпул".

С трите точки "червените" от града на "Бийтълс" временно излязоха на второ място с 25 - 4 зад лидера "Челси". Трети е шампионът "Манчестър Сити", който приема "Евертън" утре.

"Арсенал" прекъсна серията си от 10 двубоя без поражение във всички турнири, но остава на петата позиция с актив от 20 точки.

В 13-ия кръг "Ливърпул" е домакин на "Саутхемптън", а "Арсенал" на "Нюкасъл", пише bTV.