Испания го закъса, равенство и с Полша/РЕЗУЛТАТИ/

Мачът от група Е завърши 1:1

Испания го закъса, равенство и с Полша/РЕЗУЛТАТИ/ | StandartNews.com

Испания го закъса в група Е на Евро 2021. "Ла фурия" е с второ равенство в групата, след 1:1 с Полша. Нещата тук стават сложни, като в момента испанците изостават с две точки от водача Швеция.

В 6-ата минута Матеуш Клих отправи снаряд, който мина малко над вратата.

В 26-ата минута обаче Морено пусна пас към стоящия в близост до вратата Мората който отклони топката в съперниковата мрежа за 1:0. Страничният рефер вдигна флага за засада, но ВАР го опроверга и така голът беше признат

В 43-ата  Свидерски разтресе страничната греда с топовен изстрел от дистанция.

"Дружина полска" изравни с първото си положение през втората част. В 54-ата минута Свидерски центрира, а Левандовски се извиси и вкара първото си попадение в турнира за 1:1.

Още при ответната си атака Испания си спечели правото да изпълни дузпа. Морено обаче пролиля наказателния удар.

Така за пети път футболист пропуска дузпа на Евро 2020.

Последваха нови пропуски на и без това охулвания от феновете Мората - две ситуации в последните десетк минути на мача.

В крайна сметка равенството 1:1 се запази.

РЕЗУЛТАТИ: Група F- Унгария - Франция 1:1, Португалия - Германия 2:4

Група Е - Испания - Полша 1:1