Галатасарай издрапа до Лига Европа след голово шоу

Порто спечели с 3:2 в Турция, Шалке удари Локо Москва в края

Галатасарай издрапа до Лига Европа след голово шоу | StandartNews.com

Двукратният европейски клубен шампион Порто спечели с 3:2 гостуването си на Галатасарай. Срещата предложи много емоции и завърши радостно и за двата съперника - "драконите" спечелиха групата си в Шампионската лига, а турците се прехвърлиха в елиминациите на Лига Европа. По същото време Шалке 04 надви Локомотив (Москва) с 1:0 в края, което донесе спокойствие на тима на Фатих Терим. В Истанбул голям мач изнесе бившето крило на Левски Гари Родригес, който не спря да тича 90 минути и създаде много опасности пред Икер Касийяс.

Първа Фелипе откри за гостите в 17-ата минута, а Марега удвои в 42-ата от дузпа. Преди почивката отново от наказателен удар Фегули намали резултата. През второто полувреме Оливейра направи 3:1 за Порт Ерен Дердьок обаче върна турците в играта в 65-ата минута. Само две по-късно драмата можеше да стане пълна, но Фегули изпорти втора дузпа за тима си в мача.

В Гелзенкирхен пък бе доста по-скучно. Там феновете трябваше да чакат за гол чак до 90-ата минута, когато Шоф донесе успеха на Шалке. Така Порто завършва на първо място в групата, а втори остана германците. Галатасарай ще рита в Лига Европа напролет, а Локо Москва приключи с евроучастието си този сезон.