Футболно вълшебство. Белгия отстъпи, гигантски полуфинал

Италия победи Белгия с 2:1, отива напред в битка с Испания

Футболно вълшебство. Белгия отстъпи, гигантски полуфинал | StandartNews.com

Изключителен втори четвъртфинал от Евро 2021 тази вечер!  В един вълшебен двубой Италия победи Белгия с 2:1 и отива на полуфинал. Белгийците дадоха всичко от себе си, но отстъпиха.

Очертава се гигантски полуфинал между Италия и Испания.

Леонардо Бонучи прати топката във вратата на Белгия, но попадението му бе отменено заради засада след консултация на съдията Славко Винчич с ВАР.

Де Бройне! Футболистът се възползва от пространството пред себе си и отправи мощен нисък изстрел от границата на наказателното поле. Джанлуиджи Донарума обаче се разтегна максимално и спаси.

Дойдоха обаче минутите на Италия. В 31-та минута Барела успя да се пребори за топката и преодоля Тибо Куртоа.

Снимка 537462

След това - Лоренцо Инсинье! Топката стигна до играча, който с великолепен удар в сглобката не остави шансове на Куртоа.

Минута преди почивката съдията отсъди дузпа за Белгия, която бе шумно оспорвана от италианците. Лукаку запази хладнокръвие и намали - 1:2.

Снимка 537461

Страхотен мач и през второто полувреме.

По чудо Белгия не изравни резултата! Спинацола отклони топката след удар на Лукаку и бе прегръщан от целия италиански отбор.

Ирония! Самят Спинацола минути по-късно пропусна да вкара трети гол за италианците.  После пък нова драма пред италианската врата завърши без гол.

Кошмар за най-добрия на терена Спинацола. Той получи разтежение, Емерсон го замени.

Снимка 537468

Белгийците натиснаха в последните минути. Иваше нерви, нарушения. Но Скуадра адзура издържа и спечели битката.