Драма не спря феноменалната серия на Ливърпул

"Червените" победиха Уест Хям с 3:2.

Драма не спря феноменалната серия на Ливърпул | StandartNews.com

Ливърпул спечели своята 26-та победа от 27 кръга през сезона във Висшата лига

Това обаче стана неочаквано трудно, но все пак мърсисайдци триумфираха.с 3:2 над Уест Хям.

Напълно според очакванията, гостшите се прибраха дълбоко в половината си от самото начало.

В 9-та минута резултатът бе открит. Първоначално защитниците на Уест Хам се справиха с опасността, но последва центриране на Трент Александър-Арнолд и Вайналдум засече с глава за 1:0. И при тази ситуация обаче Фабиански трябваше да се намеси по-добре.

Само три минути по-късно гостите изравниха. Това стана при изпълнение на корнер, когато Диоп успя да отклони топката във вратата на Алисон.

Въпреки натиска на Ливърпул, в 54-та минута Уест Хям сензационно поведе с 1:2. Това стана с попадение на Форналс.

До 65-та минута статастиката отчете 19 голови положения за Ливърпул. Гостите обаче удържаха апреднината.

Убийственият натиск все пак даде резултат - 2:2 с гол на Салах в 68-та минута. После дойде и обрат от страна домакините - 3:2 с гол на Мане в 81-та минута.

Мане отново вкара четири минути по-късно, но ВАР отмени гола заради засада на сенегалеца.

Така Ливърпул има преднина от 22 точки пред втория Манчестър Сити и на "червените" им трябват още 4 победи, за да станат официално шампиони.

Те са вече и с 46 мача без загуба, като имат още три двубоя, за да изравнят рекорда на Арсенал.