Челси триумфира в Лига Европа

"Сините" съсипаха 4:1 Арсенал за едно полувреме в Баку

Челси триумфира в Лига Европа | StandartNews.com

Челси е новият носител на Лига Европа! "Сините" разпердушиниха Арсенал с 4:1 и то за едно полувреме във финала в Баку. След скучна първа част "синята" вихрушка разплака топчиите с четири попадения след почивката. Головот шоу започна Оливие Жиру в 49-ата минута след страхотен гол с глава. Вторият гол вкара Педро, а малко след това Еден Азар реализира дузпа за класиката 3:0. Арсенал се върна в двубоя след попадение бижу на резервата Йови, но това бе за кратко. Азар реализира второто си попадение в двубоя и реши нещата.
Това втори трофей за "сините" от Лига Европа след триумфа през 2013 година.
Арсенал губи пети финал в европейските клубни турнири. "Топчиите" имат само една титла извън Англия - тази от КНК през 1994 година. "Топчиите" изтърваха близо 9 милиона евро и няма да играят в Шампионската лига на есен. Унай Емери пък, който спечели три пъти поред Лига Европа със Севиля губи първия си финал в тази надпревара.