"Чайките" изкълваха точка от Челси за старт на годината (ВИДЕО)

Брайтън стигна до 1:1 след гол шедьовър на иранец

"Чайките" изкълваха точка от Челси за старт на годината (ВИДЕО) | StandartNews.com

Отборите на Брайтън и Челси поставиха началото на новата 2020 година, както и на новото десетилетие на острова. Двата тима завършиха при резултат 1:1 в двубой от 21-ви кръг на Висшата лига. В 10-ата минута точен бе Сесар Аспиликуета, който записа своя мач №100 като капитан на "сините". В 84-ата минута Алиреза Джаханбахш възстанови равенството в двубоя с гол-шедьовър за "чайките". Той се разписа с ефектна задна ножица.

ВИЖТЕ ВИДЕО ТУК

Така тимът на Брайтън успя да спечели първа точка срещу Челси, които досега бяха печелили всичките си 9 двубоя срещу този съперник във Висшата лига.

В другия двубой от Висшата лига по това време Бърнли посрещна Астън Вила, като срещата на "Търф Мур" завърши 1:2. Автор на откриващото попадение бе Уесли, а за 0:2 покачи Джак Грийлиш. В 80-ата минута Крис Ууд върна едно попадение за домакините.