Бронз в многобоя за ансамбъл (девойки)

Българките заеха трето място в турнира по художествена гимнастика за Купа „София“

Бронз в многобоя за ансамбъл (девойки) | StandartNews.com

Националният ни ансамбъл (девойки) в състав Кристиана Дойчева, Александра Василева, Камелия Петрова, Гергана Трендафилова, Сузан Паладиян и Мария Стаменова спечелиха бронзовия медал в многобоя на провеждащия се в зала "София" международен турнир по художествена гимнастика за Купа „София“.

Момичетата на Вяра Ваташка и на Цветелина Найденова събраха сбор от 52.100 точки, което им донесе и бронзовото отличие. Шампион стана ансамбълът на Израел актив от 58.250 точки. а сребърния медал заслужи ансамбълът на Полша с 52.450 точки.

Вчера в изпълнението на композициите с 5 топки гимнастичките играха по-чисто, а днес в по-трудната композиция с 5 ленти всички отбори допуснаха грешки, което е нормално, с оглед периода, в който се намират и силно нарушения тренировъчен процес заради пандемията от Covid-19.

Българките се класират и за двата финала на отделните уреди, съобщи БНР.