Болезнено приземяване! Паднахме лошо от Литва

Националният ни тим загуби с 1:3 в световна квалификация

Болезнено приземяване! Паднахме лошо от Литва | StandartNews.com

Поелият глътка въздух национален тим на България бе бързо върнат обратно на земята. В световна квалификацията момчетата на Ясен Петров паднаха лошо като гости на Литва с 1:3.

И е редно утопичните приказки за шансове за Мондиал 2022 окончателно да спрат, защото е глупаво и дори обидно.

Голяма възможност изпуснаха нашите още в 12-та минута.Петко Христов бе фаулиран в наказателното поле при борба за топка. Домакините бурно протестираха, но ВАР потвърди решението на съдията.

Но Димитър Илиев не успя да вкара, след като не изпълни добре, твърде слабо и неточно.

По неписаните закони на футбола, много скоро след това получихме гол.

Арвидас Новиковас напредна по левия фланг и подаде към свободния в наказателното поле Юстас Ласикас, който матира Луков за 1:0.

След почивката обаче дойде равенството! В 64-та минута Кирил Десподов изпълни  перфектно от пряк свободен удар, топката мина над стената и влетя в мрежата на домакините.

Можеше обаче отново да стане лошо. В 80-та минута домакините удариха греда.

Но неприятното дойде! Малко след това Литва вкара два гола само за две минути! И двата бяха дело на Чернчук - 3:1 и никакви шансове за нашите в мача.

Българите заемат четвъртата позиция в групата с актив от 5 точки, колкото има и третият Северна Ирландия.

Неизменен водач в Група С е Италия с актив от 14 точки, Швейцария заема втората позиция с 8.