Белгия обърна Дания, Де Бройне герой

Червените дяволи са в следващата фаза на елиминациите

Белгия обърна Дания, Де Бройне герой | StandartNews.com

Белгия надви Дания в Копенхаген с 2:1 и вече е в следващата фаза на Евро 2021. За "червмения динамит" пък е най-вероятно за отпадне от турнира.

Датчаните започнаха по мечтания начин, след като още във втората минута Юсуф Поулсен откри резултата.

Голът на Поулсен е вторият най-бърз в историята на европейски футболни финали.

Йоаким Меле и Даниел Вас изпробваха Куртоа в минутите след гола, но без успех.

Аплодисменти за Кристиан Ериксен! В 10-ата минута мачът бе спрян, в чест на пострадалия датски лидер.  В един от секторите бе издигнат транспарант, който гласеше "Цяла Дания е с теб, Кристиан!".

Едва след 30-ата минута гостите най-сетне успяха да се задържат за по-дълго време в половина на Дания.

Треньорът на гостите Мартинес пусна в игра Кевин де Бройне на мястото на Дрис Мертенс.Това впоследствие щеше да се окаже решаващо.

Противно на логиката на играта, в 54-та минута Ромелу Лукаку изравни. Ентусиазмът на домакините видимо секна или поне не бе толкова голям, колкото през първото полувреме.

Обратът бе осъществен в 70-ата минута, когато Де Бройне добави и гол към асистенцията си.