Арсенал изпусна да бие Тотнъм (ВИДЕО)

Съдийски грешки развалиха дербито на Северен Лондон

Арсенал изпусна да бие Тотнъм (ВИДЕО) | StandartNews.com

Арсенал и Тотнъм завършиха при 1:1 лондонското дерби помежду си. Дербито на Северен Лондон обаче ще бъде започнено с неадекватните отсъждания на рефера Тейлър. През първото полувреме "топчиите" откриха чрез Аарън Рамзи. Така завърши и първото полувреме. През втората част Тотнъм се луташе, а Арсенал се защитаваше умело. Така бе до 74-ата минута. Тогава реферът Тейлър отсъди дузпа за Тотнъм след нарушение на Мустафи срещу Хари Кейн. Преди това обаче се видя ясно, че нападателят на "шпорите" бе в засада. Все пак Кейн изравни за 1:1. В последната минута Арсенал също получи правото да изпълни дузпа, която също бе спорна. Обамеянг обаче изпълни несериозно и Уго Лорис изби. В продължението Лукас Торейра бе изгонен за директен червен картон за грул фаул. Друг е въпросът, че Дани Роуз от Тотнъм направи същото, ако не и по-грубо нарушение срещу вратара Бернд Лено при 1:0 за Арсенал.

По този начин борбата за Топ 4 в Англия става все по-заплетена. Тотнъм и Арсенал са трети и четвърти съответно с по 61 и 57 точки, а плътно зад тях вървят Манчестър Юнайтед (55 точки) със среща по-малко и Челси (53 точки), който пък е с 2 мача пасив.