Бихме световните шампиони с драматичен обрат

Бихме световните шампиони с драматичен обрат | StandartNews.com

Възпитаниците на Пламен Константинов записаха втора поредна победа в тазгодишното издание на Световната волейболна лига. Националите ни записаха изключително престижна победа над световните шампиони от Полша с 3:2 (25:16, 20:25, 19:25, 25:23, 16:14) в мач от 1-ия кръг на турнира в Група Е1 във Варна.

"Лъвовете" отбелязаха страхотен старт, като спечелиха първия гейм и вдигнаха на крака публиката.

Полша на свой ред показа класата си, като наложи волята си в следващите две части. След като изоставаха с 1:2 гейма обаче националите ни демонстрираха характер и успяха да се върнат в играта, за да достигнат до равенство 2:2.

В тайбрека „лъвовете" устояха на напрежението, показаха воля за победа и пречупиха поляците във важните моменти, а с това изковаха крайната победа.

Топреализатор за победата на България стана Цветан Соколов с 21 точки, а Николай Пенчев добави 15 за успеха. За Полша Бартош Курек бе най-резултатен с 14 точки.