Байерн посяга към осма поредна титла

Баварците надвиха като гост Борусия (Д) с 1:0

Байерн посяга към осма поредна титла | StandartNews.com

Германският гранд Байерн (Мюнхин) направи важна стъпка към титлата в Буднеслигата. Тази вечер в дербито на 28-ия кръг баварците победиха с 1:0 като гост Борусия (Дортмунд). Единственото попадение в мача бе дело на Кимих в 43-ата минута. Така футболистите на Ханс-Дитер Флик тe имат аванс от 7 точки на върха в класирането на Бундеслигата и вървят към осма поредна титла. Борусия бе близо до откриване на резултата още в 30-ата секунда, когато Холанд прокара топката между краката на Мануел Нойер, но пред голлинията Жером Боатенг изчисти.В 83-ата минута Байерн бе близо до втори гол. Робърт Левандовски отправи удар, който се отби от страничната греда. За Мануел Нойер това бе мач номер 400 в Бундеслигата. 34-годишният вратар стана третият активен футболист, който е достигнал до този резултат. Рекордьорът е нападателят на Вредер Бремен Клаудио Писаро (487 мача), а втори е Кристиан Гентнер от Унион Берлин с (402 мача).