"Атлетико" грабна Суперкупата на Испания

"Атлетико" грабна Суперкупата на Испания | StandartNews.com

Мадрид. "Атлетико" Мадрид взе Суперкупата на Испания след победа над "Реал Мадрид" с 1:0 в мач реванш на стадион "Висенте Калдерон".

Предишната среща между двата отбора завърши наравно 1:1 и по този начин благодарение на снощния си успех, Атлетико триумфира с отличието за първи път от 1985 година.

Единственото попадение в срещата вкара хърватският нападател Марио Манджукич още във втората минута. Звездата на Кралския клуб Кристиано Роналдо не започна двубоя като титуляр, но се появи на терена в началото на второто полувреме сменяйки Тони Кроос.

Въпреки и неговото присъствие обаче, Реал не успя да стигне до гол, а в края на срещата Лука Модрич получи втори жълт картон и беше изгонен. Мачът за Суперкупата предхожда началото на новия сезон в Примера дивисион, като започва тази вечер.