Норвежка с първа победа в ските

Норвежка с първа победа в ските | StandartNews.com

Двойната сребърна медалистка в алпийските ски от игрите в ПьонгЧанг 2018 Рагнхилд Мовинкел постигна първата си победа за Световната купа. 25-годишната норвежка спечели гигантския слалом в Офтершванг (Гер). Тя поведе след първия манш и удържа първото място с общо време от 2:34,80 мин.

Втора остана олимпийската шампионка в дисциплината от Ванкувър 2010 Виктория Ребенсбург (Гер) - на 0,66 сек, а трета на 0,74 сек е водачката за СК Микаела Шифрин (САЩ).

За американката влизането в топ 6 бе достатъчно, за да стане недостижима на върха в генералното класиране за Световната купа. Така 5 старта преди края на сезона тя има 1573 т, а втората Уенди Холденер (Швейц) е с едва 970.

За 22-годишната Шифрин големия кристален глобус е втори пореден в кариерата й. Ребенсбург пък изпусна още пред родна публика да си осигури трофея в дисциплината гигантски слалом. Въпреки това тя има 98 т преднина пред втората Теса Уорли (Фр), а до края на сезона остава само старта в гигантския слалом на 18 март, който е от финалите в Оре.

Утре дамите ще карат пак в Офтершфанг, но в слалома. Шифрин почти сигурно ще си осигури още днес и петата си поредна малка световна купа в най-техничната дисциплина.

Мъжете утре ще карат спускане в Квиетфил (Нор). Там 2 старта преди края в дисциплината води Беат Фойц (Швейц) с 542 т, пред Аксел Лунд Свиндал (Нор) - 502 и Доминик Парис (Ит) - 334. В генералното класиране за голямата световна купа само 6 старта преди края води Марсел Хиршер (Ав) води с 1494 т. Хенрик Кристоферсен (Нор) е втори с 1205, а трети е Свиндал със 716 т.