Русия на колене пред България след обрат в Световната лига

Русия на колене пред България след обрат в Световната лига | StandartNews.com

Българският национален отбор по волейбол постигна знаменит обрат и победи с 3:2 гейма (21:25, 15:25, 25:22, 27:25, 15:13) над Русия в Казан в мач от Световната лига!

Момчетата на Пламен Константинов бяха разочаровали в първите си два мача от турнира в Казан, в които загубиха с 0:3 от Франция и 2:3 от Аржентина.

Началото на мача срещу руснаците отново говореше за предстояща разочароваща загуба, след като домакините се справиха без проблеми в първите два гейма и водеха в началото на третия.

Оттам обаче започна големият обрат - българите заиграха перфектно на посрещане и много по-съсредоточено в атака, а в същото време подобриха и началният си удар, което им носеше много повече лесни точки.

Така с много желание волейболните ни асове успяха да вкарат мача в тайбрек, в който надделяха големия фаворит и може би доста изненадващо стигнаха до първата си победа в тазгодишното издание на Световната лига.