Българките стартираха с трудна победа на Евроволей

Фото volleyball.bg

Българките стартираха с трудна победа на Евроволей | StandartNews.com

Женският национален отбор по волейбол започна с трудна победа участието си на европейското първенство.

Момичетата на селекционера Иван Сеферинов победиха с 3:2 гейма Украйна в първи мач от група "C". В отделните части българките се наложиха с 25:23, 21:25, 23:25, 25:11, 15:4 точки, като успехът дойде изключително трудно.

Началото бе добро за отбора ни, като първият гейм бе спечелен много трудно. Последва отпускане в редиците ни и много грешки в атаките, от което се възползваха украинките и спечелиха следващите две части. България обаче показа класата си и след много силни минути в последните два гейма момичетата дадоха само 15 точки на съперничките и се поздравиха с победата.

Над всички в мача бе Елица Василева, която реализира с 21 точки, а Добриана Рабаджиева добави 16 точки за успеха.