Григор би Дел Потро с обрат от 2:5 във втория сет

Григор би Дел Потро с обрат от 2:5 във втория сет | StandartNews.com

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите в тенис турнира в Пекин. Българинът победи със 7:6 (6), 7:5 Хуан Мартин дел Потро след оспорван мач.

Следващият съперник на Димитров ще е Роберто Баутиста Агут. Испанецът, който е 13-и в световната ранглиста и пети в схемата, преодоля Аляж Бедене, след като словенецът се отказа.

Димитров изигра седмия си мач срещу Дел Потро, който поне до скоро беше сред най-неудобните му съперници. След като загуби първите пет срещи помежду им, българинът сложи край на серията в четвъртфиналите в Синсинати в средата на август.

Мачът в Пекин беше много оспорван, като първият сет отиде в полза на хасковлията след тайбрек. Във втория Дел Потро беше на крачка да изравни след 5:2 и два пробива преднина, но Димитров съумя да направи обрат.