0

Федерер изхвърли Григор Димитров от Australian Open

от редактор Румен Пенчев |

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Роджър Федерер отстрани Григор Димитров с 6:4, 3:6, 6:1, 6:4 в третия кръг на Australian Open. Българинът се представи силно срещу швейцарската легенда и успя да спечели втори сет срещу Маестрото, но ще трябва да почака за победа.

Това бе пета победа в пет мача за Федерер срещу първата ракета на България. Швейцарецът записа и успех №300 в кариерата си в турнири от Големия шлем.

Гришо изпитваше и проблеми с лакътя, които затрудниха играта му.

В първия Федерер взе един пробив, който се оказа достатъчен, за да спечели частта. Във втория сет ситуацията бе сходна, но този път в полза на българина. Гришо проби сервиса на Маестрото в четвъртия гейм и удържа преднината си. Третият сет обаче тръгна зле за най-добрия ни тенисист - Федерер поведе с 2:0, а после стигна до още един пробив и в крайна сметка спечели убедително частта с 6:1. В четвъртия сет Федерер отново стигна до пробив, който Димитров не успя да върне и швейцарецът спечели мача.

На осминафиналите Федерер ще се изправи срещу Давид Гофен (Белгия).

Информационна Агенция standartnews.com по никакъв начин не влияе на коментарите под статиите и на гласуването за тях и трие коментари само и единствено в случаите, в които не са написани на кирилица или в които сме получили оплаквания от читатели за неуместни коментари.

Потребител · 10:27 · 24.01.2016
И В ТЕНИСА ЛЪЖА,ЛИCЕМЕРИЕ И ПОЗИОРСТВО,КАКТО В ПОЛИТИКАТА И НАВСЯКЪДЕ,НИ6ТО ИСТИНСКО.
Потребител · 10:22 · 24.01.2016
КАТО СТАНА ДУМА ЗА КОРУПCИЯ И НАГОВОРЕНИ МА4ОВЕ И В ТЕНИСА ,ЗАПО4ВАМ ДА СИ МИСЛЯ 4Е 4-5 СЕТОВИТЕ МА4ОВЕ СЕ ПРЕВРЪ6ТАТ В СВОЕВО РОДА ТРЕНИРОВКИ ЗА ТОП ТЕНИСИСТИТЕ, КАТО УЖ ОСПОРВАНИ ДВУБОИ.
Потребител · 10:15 · 24.01.2016
ДАЛИ НЕ БЕ РЕВЕРАНС ОТ СТРАНА НА ГРИГОР КЪМ 300-та ПОБЕДА НА НЕГОВИЯТ КУМИР,НЕ ВИДЯХ ХЪС И НАВИВКА.
Потребител · 19:43 · 22.01.2016
Защитата и бекхеда на Григор са кръгла нула.С тази слаба защита и безидейна игра Григор ще продължи да отпада и от следващите първенства.!
Потребител · 13:42 · 22.01.2016
Наш Гришо не набляга на тренировките а само гони К.....
Потребител · 13:09 · 22.01.2016
Споко, Гришо! Този пък един сет, скоро и цялата игра. Пожелавам ти го.