Джокович пак покори "Уимбълдън"

Джокович пак покори "Уимбълдън" | StandartNews.com

Новак Джокович спечели 13-та титла от Големия шлем и първа след 2016 година. Сърбинът триумфира за четвърти път на Уимбълдън, след като победи с 6:2, 6:2, 7:6 Кевин Андерсън.

Джокович стартира срещата с пробив в първия гейм и разби Андерсън с 6:2 за 29 минути игра. Южноафриканецът поиска намеса на физиотерапевт заради болка в десния лакът.

След паузата сценарият остана същият. Джокович проби в първия и петия гейм, приключвайки с 6:2.

В третия сет Андерсън можеше да пробие при 4:3, но не успя и резултатът бе изравнен - 4:4. След това той реализира два сетбола при 5:4, но Джокович ги отрази. При 6:5 за Андерсън той не осъществи три сетбола и настъпи тайбрек. В него Джокович не бе затруднен и приключи с 3:0 сета.