Пасадена. Луис ван Гаал записа разгромна победа в първия си мач начело на Манчестър Юнайтед. Макар и в контрола "червените дяволи" смазаха със 7:0 Ел Ей Галакси пред 86 432 зрители на "Роуз Боул" в Пасадена.

Попаденията за английския гранд бяха дело на Дани Уелбек (13'), Уейн Руунни (42' от дузпа, 45'), Рийс Джеймс (62',84') и Ашли Йънг (88',90').

Ван Гаал избра силна титулярна единайсеторка за първия като мениджър на Юнайтед. Той излезе в схема 3-5-2, каквото използваше докато водеше националния тим на Холандия. Трима централни защитници - Крис Смолинг, Джони Еванс и Фил Джоунс. Антонио Валенсия и новото попълнение Люк Шоу пък започнаха като халф-бекове. Капитанът в мача Дарън Флетчър бе в средата на терена заедно с другия нов - Андер Ерера, а малко пред тях застана Хуан Мата. Уейн Рууни и Дани Уелбек пък оформиха централната двойка нападатели.

През първото полувреме паднаха три попадения в полза на Юнайтед, а въпреки много промени, направени на почивката от Ван Гаал, "дяволите" продължиха със силното си представяне и през втората част успяха да реализират още четири гола.