Ню Йорк. Ливърпул победи Манчестър Сити след 2:2 в редовното време и 3:1 при изпълнението на дузпи. Двата тима от Висшата лига изиграха контрола в Ню Йорк.

През първото полувреме близо 50 000 зрители на "Янки" не видяха гол. Все пак след почивката Стеван Йоветич откри за "гражданите". Джордан Хендерсън изравни за "червените". Йоветич отново изведе Сити напред, а Рахим Стърлинг отново върна своите в мача за 2:2.

Ливърпул спечели мача след изпълнението на дузпи, а играчите на Сити пропуснаха първите си два опита от бялата точка.

Двата тима завършиха на първо и второ място в елита на Англия миналия сезон, а в момента са част международен турнир, който се провежда на американска земя. Ако Ливърпул победи Милан, може да се класира за финала в Маями, а в същото време Сити ще се изправи срещу Олимпиакос.