Монако. Димитър Бербатов изигра силен мач при успеха на Монако с 1:0 над Байер Леверкузен в първия мач при завръщането си в групите на Шампионската лига. Българинът бе титуляр и подаде за единственото попадение в двубоя, дело на Жоао Моутиньо.

Бербатов бе определен от редица френски издания и за играч на мача, като записа и пълни 90 минути.

Домакините откриха резултата в 61-ата минута, когато българският ас с глава свали отлично към Моутиньо в наказателното поле, който вкара за 1:0.

В другия мач от Група C Зент Санкт Петербург победи като гост Бенфика с 2:0.

В следващите мачове на 1 октомври Зенит посреща Монако от 19,00 часа българско време, а Бенфика гостува на Байер.

В Група D пък Арсенал не успя да се противопостави на Борусия Дортмунд и загуби с 0:2. Галатасарай пък завърши у дома 1:1 срещу Андерлехт.

Ювентус не допусна изненада срещу Малмьо в Група А и победи с 2:0, докато Атлетико Мадрид загуби гостуването си на Олимпиакос с 2:3.