Станимир Стоилов за номер 1 в Казахстан

Станимир Стоилов за номер 1 в Казахстан | StandartNews.com

Българският специалист Станимир Стоилов-Мъри беше определен за най-добър треньор във футболната Висша лига на Казахстан за 2016 г., съобщава bTV.

Мъри изведе "Астана" до трета поредна шампионска титла, спечели Купата на страната и под негово ръководство отборът участва в групите на Лига Европа.

Той беше класиран на първо място от 23-а от 36-е участника в допитването на Професионалната футболна лига на Казахстан сред треньорските щабове от елита и получи 83 точки.

На второ място с 34 точки (4 първи места) е друг български специалист - Димитър Димитров-Херо, който изведе "Иртиш" до бронзовите медали в шампионата.

Третият ни представител в местното първенство - наставникът на "Атирау" Стойчо Младенов, получи 2 точки в анкетата и зае последното 12-о място.