Реал Мадрид разби Базел, Бензема с гол номер 1000

Реал Мадрид разби Базел, Бензема с гол номер 1000  | StandartNews.com

Мадрид. Реал Мадрид разби Базел с 5:1 в мач от Група B на Шампионската лига, в която са още и тимовете на Ливърпул и Лудогорец. Карим Бензема, който вкара гол номер 1000 за "белия балет" в евротурнирите.

Френският нападател реализира последния гол в срещата в 79-ата минута. Точни за успеха бяха още Марек Сучи (14', автогол), Гарет Бейл (30'), Кристиано Роналдо (31') и Хамес Родригес (37'). Гостите пък върнаха едно попадение в 38-ата минута чрез Дерлис Гонзалес.

Нападателят на Реал Мадрид Карим Бензема записа историческо постижение, отбелязвайки гол №1000 за отбора си в европейските клубни турнири.

Реал става първия клуб, който успява да стигне границата от 1000 гола в европейските турнири.

В другия двубой от Група В Ливърпул победи Лудогорец с 2:1 с гол на Стивън Джерард от дузпа в продълженията. Тимът от Разград посреща Реал в София на 1 октомври.