Реал Мадрид е световният клубен шампион

Реал Мадрид е световният клубен шампион | StandartNews.com

Маракеш. Реал Мадрид спечели световното клубно първенство. Това стана след успех във финала срещу аржентинския Сан Лоренсо с 2:0. Резултата откри Серхио Рамос след удар с глава в 37-ата минута. В началото на второто полувреме пък Гарет Бейл вкара и втори гол, оформяйки крайното 2:0.

Това е четвъртият трофей за Реал от световно клубно първенство в този формат на турнира, както и от предхождащия го мач за Междуконтиненталната купа. По този начин Кралския клуб се изравни с Милан, който също има четири купи.

Вечерта в Мароко бе специална за вратаря Икер Касияс, който изигра своя мач № 700 за Реал и постигна нещо трудно повторимо в съвременния футбол. В кариерата си на футболист в испанския гранд той вече спечели всички значими състезания, като триумфира с титлата в Испания, Купата и Суперкупата на страната, победител е в Шампионска лига, носител на Суперкупата на Европа, Световната и европейската купа с тима на Испания.

Следващият официален мач на Реал Мадрид е на 4 януари, когато тимът гостува на Валенсия в мач от Примера дивисион.