Немската машина на четвъртфинал

Немската машина на четвъртфинал | StandartNews.com

Германия мина лесно през Словакия и ги надигра с 3:0 в осминафинал от Евро 2016. Немската машина само се разходи до "Стад Пиер Мороа" в Лил и не срещна проблеми.

Още в 8 минута немците поведоха. Тогава Жером Боатинг вкара страхотен гол. Той уцели топката от воле извън наказателното поле и вратаря Козачик бе безпомощен. Това бе и първи негов гол с националната фланелка.

Малко след това немците можеха да си решат нещата. Мартин Шкъртел фаулира Марио Гомес в наказателното поле и реферът свири дузпа. Месут Йозил обаче пропусна наказателния удар в 12 минута. Вратарят Козачик изби умело.

Германия все пак стигна до втори гол. Той дойде в 43 минута. Тогава Юлиан Дракслер проби от ляво и подаде точно към Марио Гомес. Вторият вкара на празна врата.

През второто полувреме немците просто доиграха мача. Младокът Дракслер дори направи 3:0 след корнер. Хумелс спечели битката във въздуха и непокритият Юлиан вкара от воле в 63 минута.

До края немците просто не дадоха шанс на Словакия и заслужено се класират за четвъртфиналите. Там световният шампион ще има доста по-тежък тест. Съперник на Германия ще е победителят от мача между Италия и Испания утре.

Статистика

Германия: 1. Нойер, 21. Кимих, 17. Боатенг (72 – 4. Хьоведес), 5. Хумелс, 3. Хектор, 6. Кедира (76 – 7. Швайнщайгер), 18. Кроос, 8. Йозил, 11. Дракслер (72 – 10. Подолски), 13. Мюлер, 23. Гомес
Селекционер Йоахим Льов

Словакия: 23. Козачик, 2. Пекарик, 3. Шкъртел, 4. Дурица, 5. Гьомбер (84 – 16. Салата), 14. Шкриниар, 13. Хрошовски, 17. Хамшик, 19. Кучка, 7. Вайс (46 – 6. Грегуш), 21. Джуриш (64 – 9. Шестак)