НА ЖИВО: Германия - Словакия (осминафинал)

НА ЖИВО: Германия - Словакия (осминафинал) | StandartNews.com

Гледай ТУК

Завърши петият осминафинал на Евро 2016. В него един срещу друг се изправят световният шампион Германия и Словакия. Двубоят е на "Стад Пиер Мороа" в Лил.

Край на мача! Германия печели с 3:0!

По 50 000 евро на човек ще прибере всеки един от германските национали след този успех. При победа в четвъртфинала, играчите ще заслужат по още толкова.

Германците почват да правят и експерименти. Йоги Льов дори пусна вечните национали Подолски и Швайнщайгер. Двамата ритат за немците още от Евро 2004.

Всякакви сензации във футбола са възможни. Но изглежда всичко е решено в Лил. Германия вече спокойно може да мисли за четвъртфинала. Там обаче световният шампион ще има доста по-тежка задача. Тя ще е победителят от мача Италия - Испания, които играят утре.

3:0 за Германия! Дракслер бележи след корнер. Хумелс спечели битката във въздуха и непокритият Юлиан вкара от воле.

Спокойни първи минути в Лил. Германците малко намалиха темпото, а Словакия отново не показва нищо.

Начало на втората част! Въпросът към момента е с колко ще победи Германия.

Край на първото полувреме!

Логичното се случи! 2:0 за Германия. Дракслер проби от ляво и подаде точно към Марио Гомес в 43 минута, който вкара на празна врата.

Словакия показа, че е на терена и също участва в мача. В 41 минута Кучка стреля с глава и добре насочи топката към вратата на немците. Мануел Нойер обаче изби в корнер.

Дракслер добре овладя топката на гърди и с обръщане отправи удар. Той обаче бе неточен.

Мачът се играе на една врата. Германците атакуват непрекъснато и изглежда вторият гол е въпрос на време.

Томас Мюлер пак опита да вкара гол на европейски финали. Ударът му с глава след пас на Йозил излезе в аут.

Отново шанс за Йозил. Той стреля от воле към словашката врата, но пак не сполучи.

Мачът продължава по същия начин. Словакия се брани с всички налични играчи. Централните защитници на Германия - Боатенг и Хумелс пък прекарват повече време в половината на съперника, отколкото близо до вратаря Нойер.

Страхотен шанс Германия да реши мача на 99%. Шкъртел фаулира Гомес в наказателното поле и реферът свири дузпа. Месут Йозил обаче пропусна наказателния удар в 12 минута. Вратарят Козачик изби умело.

1:0 за Германия! Жером Боатенг вкарва страхотен гол в 8 минута. Той уцели топката от воле извън наказателното поле и вратаря Козачик бе безпомощен. Това е първи негов гол с националната фланелка.

Мачът стартира според очакванията. Словакия се е прибрала дълбоко в половината си. Германците пък за момента си подават спокойно.

**********

Немците спечелиха групата си с две победи (2:0 над Украйна и 1:0 над Сев. Ирландия) и едно равенство (0:0 срещу Полша).
Словакия пък завърши на трета позиция в своята група. Тимът победи Русия с 2:1, завърши 0:0 с Англия и падна 1:2 от Уелс.

Съставите:

Германия: Нойер, Кимих, Боатенг, Хумелс, Хектор, Кедира, Кроос, Йозил, Дракслер, Мюлер, Гомес
Селекционер: Йоаким Льов

Словакия: Козачик, Пекарик, Шкъртел, Дурица, Гьомбер, Шкриниар, Хрошовски, Хамшик, Кучка, Вайс, Джуриш
Селекционер: Ян Козак

Съдия: Шимон Марчиняк (Полша)