Моуриньо притеснен заради Диего Коща

Моуриньо притеснен заради Диего Коща  | StandartNews.com

Лондон. Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо заяви, че Диего Коща не е готов да започне като титуляр повече от един мач на седмица, след като вчера го пусна като резерва срещу Шалке 04 в Шампионската лига.

Коща, който дойде на "Стамфорд Бридж" през лятото от Атлетико Мадрид влезе в игра срещу немците в 74-ата минута на мача, завършил 1:1. Иначе от началото на сезона нападателят има 7 гола.

Коща получи контузия, разтежение, по време на ангажиментите си за националния тим на Испания в началото на септември.

"Ако даде почивка на мускула за една седмица, то тогава е готов да започне като титуляр", каза Моуриньо.

Миналия уикенд, Коща премина късен фитнес тест, за да получи разрешение да играе срещу Соунси и да отбележи първия си хеттрик във Висшата лига. В неделя пък Челси гостува на Манчестър Сити. Португалският спец обяви, че не е пазил Коща за този мач, а просто 25-годишният футболист не се е намирал в оптимално физическо състояние.