Меси подобри рекорд на Раул

Меси подобри рекорд на Раул  | StandartNews.com

Никозия. Лионел Меси подобри рекорд на Раул в двубой от пети кръг на група F на Шампионска лига. Снощи неговият отбор Барселона победи АПОЕЛ Никозия с 4:0.

Испанският тим вкара първото попадение, което бе дело на Луис Суарес, в 27-ата минута.

Лионел Меси отбеляза хеттрик (38, 58, 87) и по този начин счупи рекорда на бившия нападател на Реал Мадрид Раул за най-много голове в Шампионска лига (71 гола). Така той вече има с три гола повече от Раул.

Двадесет минути преди края на редовното време Барса остана с десет души на терена, после намаля и съставът на Никозия. Първо защитникът на Барса Рафиня получи втори жълт картон, а Жоао Гилерме от тима на домакините бе изгонен в 84-ата минута на мача.

Тимът на Меси се нарежда на второ място в класирането с актив от 12 точки. АПОЕЛ Никозия пък е на последна позиция с една спечелена точка.