"Ливърпул" и "Севиля" на финал в Лига Европа

"Ливърпул" и "Севиля" на финал в Лига Европа | StandartNews.com

Ясни са двата отбора, които отиват на финала на Лига Европа. Тази вечер "Ливърпул" победи "Виляреал" с 3:0 на стадион „Анфийлд". Така "мърсисайдци" се запътиха към първия си европейски финал от 9 години насам.

В началото на първото полувреме имаше сериозни опасности и пред двете врати. Определено обаче доминираха момчетата на Юрген Клоп.

В 7-ата минута Бруно Сориано вкара топката в собствената си врата.

Даниел Стъридж бе точен в 62-ата минута. В 71-ата минута "Виляреал" остана с 10 души на терена- Виктор Руис получи втори жълт и съответно червен.

Пробив отляво на Фирмино и пас в пеналта даде възможност на Адам Лалана да оформи крайното 3:0. Стъридж можеше да вкара и нов гол за „червените" минути преди последния съдийски сигнал, но Ареола изби топката.

"Севиля" на финал за трети път

Другият финалист на ЛЕ стана "Севиля". Тимът се класира за трета поредна година след като победи с 3:1 "Шахтьор" (Донецк) на „Рамон Санчес Писхуан".

Футболистите на Унай Емери доминираха на терена.

Кевин Гамейро вкара първото попадение в 9-ата минута. В 44-ата минута Едуардо изравни за "Шахтьор".

Домакините поведоха в началото на второто полувреме- с втори гол на Гамейров 47-ата минута.

Мариано Ферейра направи резултата 3:1 в 59-ата минута и така надеждите на гостите от Донецк се изпариха.

Финалът "Ливърпул" – "Севиля" ще се играе на 18 май на „Санkт Якоб" в Базел.