Италия сложи край на великата испанска генерация

Италия сложи край на великата испанска генерация | StandartNews.com

Видео от мача – ТУК!

Акцентите от живото предаване – ТУК!

Италия изигра като навита пружина осминафиналния мач с актуалния еврошампион Испания и би с 2:0.

Скуадрата показа, че не изпитва никакви комплекси от разгрома от Ла Фурия на финала преди 4 години и в дълги периоди беше по-добрият отбор на терена.

Загубата официално слага край на великата испанска генерация от последните години, за която вече 2 години се твърди, че е в залеза си. А  промените в отбора вероятно ще продължат с напускането на селекционера Висенте дел Боске. Треньорът, който спечели световна и европейска титла, по всяка вероятност за последен път беше начело на испанския отбор. Уви, най-известният фен на тима Маноло се върна със своя тъпан след кратко отсъствие по здравословни причини, за да изживее тъгата заедно с любимците си.

Залезът на великия отбор пролича осезаемо и на терена. Испанците само 2-3 пъти сътвориха от онези комбинации, при които съперниците им губеха топката от погледа си. Но едно време подобни акции завършваха с голове. А сега дори последният пас и головата асистенция на Испания вече не бяха като в миналото. А „Хари Потър", както нарекоха Андрес Иниеста, този път показа само веднъж своето вълшебство, но това не стигна, за да бъде сломен опитният Буфон.

Италианците заложиха на това, което могат най-добре и което дава плодове на Евро 2016 – колективният футбол и бързината, особено при контраатаки.

Кой както можеше – така играеше. В резултат Испания завърши мача с 58% притежание на топката, но Италия имаше превес при точните удари: 7-5. Което обяснява и крайния резултат.

Сплотеността на адзурите си пролича особено при първия гол в 33-ата минута. Едер тресна пряк свободен удар от 22 метра, Де Хеа отби, Джакерини попречи на Пике и Джорджо Киелини направи точна добавка.

Ако не броим този епизод, Де Хеа на практика спаси отбора си от разгром.

В 91-ата минута, когато Италия откровено се беше прибрала, за да пази резултата, испанците им позволиха бърза контра, при която Матео Дармиан сервира топката на Пеле пред вратата и той нямаше как да сгреши – 2:0.

На четвъртфиналите Италия среща един от най-удобните си съперници – Германия. Мачът е на 2 юли - събота, в Бордо.

Статистика
Италия – Испания 2:0
"Стад дьо Франс", Сен Дени - 75 000 зрители

ИТАЛИЯ: 1. Буфон, 2. Де Шилио, 3. Киелини, 8. Флоренци (84 - 2. Дармиан), 15. Бардзали, 19. Бонучи, 18. Пароло, 17. Едер (82 - 20. Инсиние), 16. Де Роси (53 - 10. Мота), 23. Джакерини, 9. Пеле
Селекционер: Антонио Конте
ИСПАНИЯ: 13. Де Хеа, 3. Пике, 5. Бускетс, 15. Рамос, 18. Алба, 21. Силва, 22. Нолито (46 - 20. Адурис; 82 - 11. Педро), 6. Иниеста, 16. Хуанфран, 10. Фабрегас, 7. Мората (70 - 9. Васкес)
Селекционер: Висенте дел Боске
ГОЛМАЙСТОРИ: Киелини 33, Пеле 91
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Де Шилио, Пеле, Мота; Нолито, Бускетс, Силва
СЪДИЯ: Джунейт Чакър (Турция)