Головата разлика за България в Япония - 2:11

Головата разлика за България в Япония - 2:11 | StandartNews.com

Националният отбор на България футбол записа второ, тежко, поражение на турнира "Кирин къп", който се провежда в Япония. В двубой за третото място селекцията на Ивайло Петев загуби с 0:4 от Дания. Третото място, защото преди дни Япония ни отнесе със 7:2 и така ни прати в битката за бронза.

"Лъвовете", които тръгнаха от летище "София" с нагласата да печелят надпреварата, ще се приберат с 11 гола пасив и 2 вкарани.

Днес на стадион "Suita City" в Суит датчаните ни превъзхождаха, но успяха да вкарат само един гол преди почивката - дело на Мортен Расмусен в 39-ата минута. През второто полувреме картината на терена не се промени и датчаните между 72-ата и 82-ата минута ни вкараха още 3 гола чрез Кристиан Ериксен.

Финалът на турнира ще противопостави Япония и Босна и Херцеговина.