"Челси" взе купата на Лигата в Англия

"Челси" взе купата на Лигата в Англия | StandartNews.com

"Челси" спечели турнира за Купата на Лигата на Англия „Кепитъл Уан Къп". Отборът победи "Тотнъм" с 2:0 във финала на надпреварата.

Джон Тери откри резултата в 45-ата минута на мача. Кайл Уокър си вкара автогол за крайното 2:0 в 56-ата минута.

Това е първи трофей за Челси след като Жозе Моуриньо се завърна начело на отбора.

По-рано днес основният конкурент за титлата "Манчестър Сити" загуби гостуването си на "Ливърпул" с 1:2. Мачът бе от 27-ия кръг на Висшата лига на Англия. Джордан Хендерсън вкара гол в 11-ата минута, а в 75-ата точен за "Ливърпул" бе Филипе Коутиньо. Един Джеко в 26-ата минута вкара гола за "Манчестър Сити" за 1:1.

Това е 14-и успех за "Ливърпул" за сезона , отборът вече е на пета позиция в класирането.