Бербатов вкара, но Монако отпадна за Купата

Бербатов вкара, но Монако отпадна за Купата  | StandartNews.com

Гингам. Димитър Бербатов се разписа за своя Монако, но тимът му отпадна на полуфиналите за Купата на Франция след загубата с 1:3 от Гингам. Двубоят се игра пред 15 хил. зрители на ст. "Рудуру" в Гингам.

Домакините, които се борят за оцеляване в Лига 1, откриха още в 6-ата минута чрез Мустафа Ятабаре при асистенция на Стевен Ланжил.

Монегаските изравниха чрез Димитър Бербатов, който в 36-ата минута вкара отблизо след центриране на Фабиньо.

Бербатов изненадващо бе сменен в 64-ата минута Еманюел Ривиер.

До края на редовното време нови голове не паднаха и мачът отиде на продължения. В 112-ата минута Фатих Атик покачи на 2:1 за Гингам, а 5 минути Ятабаре оформи крайното 3:1.

Финалът за Купата на Франция е на 3 май на "Стад де Франс" в Париж. Там Гингам ще срещне Рен.